Categories Dla kogo?

Zalety kolorowanek, czyli po co to w ogóle

Jeśli myślisz, że kolorowanie to tylko chwila, moment, w których Ty i dziecko odpoczywacie od zabaw, biegania, skakania, zapytań itp., mylisz się. Kredka w dłoni malucha to coś więcej. Dzięki kolorowaniu dzieci ćwiczą wytrzymałość mięśni, co przydaje im się w późniejszym okresie, gdy zaczną chodzić do szkoły i pisać w zeszytach. Zalet kolorowania jest dużo więcej. Poznaj je i sprawdź, jakie kolorowanki warto wybrać.

Coś twórczego dla chłopca

Propozycją nie do odrzucenia są obecnie kolorowanki w zestawach, czyli coś do pomalowania wraz z kredkami czy flamastrami. Twórczemu chłopcu, który ubóstwia oglądać bajkę Blaze i Megamaszyny kolorowanki z ulubionymi bohaterami sprawią sporo zadowolenia, ale też zapewnią możliwość ćwiczenia koordynacji ręka-oko. Jeśli zależy Ci, aby Twój maluch w przyszłości pisał równo w linijkach i kratkach, jak najczęściej podsuwaj mu tak ciekawe propozycje malowanek. Dzięki takim na pewno nie zniechęci się do tej tylko z pozoru prostej sprawy, jaką jest kolorowanie.

Po co jeszcze te kolorowanki

Tytułowe zabawki bawią, rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, ćwiczą kreatywność, ale też uczą kolorów. Jeśli masz ochotę na to, aby Twoja mała księżniczka z promiennym uśmiechem zabrała się do takiej pracy, możesz kupić jej kolorowanki Trolle, czyli kreatywny zestaw do malowania w formie torebki i flamastrów świetnie piszących po materiale. Ten rodzaj kreatywnej zabawy być może rozbudzi w Twojej córce chęć zostania projektantką mody?

2 thoughts on “Zalety kolorowanek, czyli po co to w ogóle”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *